KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 14918059
nr 1491 8059
Signe Bohman
(1885-1987), Sverige
Utsikt mot Södermalm. Signerad, akvarell, 27x35 cm, yttermått inklusive ram: 37x45 cm
Signe Bohman, svensk bildkonstnär född 1885, död 1987.
Utrop:
500 kr
Såld:
600 kr
måndag 26 september 2022
kl 20:15:23
100 kr
500 kr
150 kr
200 kr (Budbetjänt)
300 kr
350 kr (Budbetjänt)
400 kr
450 kr (Budbetjänt)
500 kr
26 sep
Stockholm
Läs mer om Stockholm